Jdi na obsah Jdi na menu
 


První týden

Nemůžu uvěřit tomu, že je to teprv týden, co jsem se vrátila na Grinnell. Za tu dobu se toho spoustu událo.

Tak zaprvé mám spoustu nových a zajímavých předmětů. Nejvíc mě zatím zaujal přemět Metodika Výuky ESL, který je, kupodivu, prakticky orientovaný! Ještě se mi mockrát nestalo, že by mě na Grinnellu učili něco, co by se přímo nevztahovalo k výzkumu a psaní knih. Na ten předmět jsem se dostala čirou náhodou. Líbil se mi, ale bohužel jsem neměla splněny všechny podmínky pro jeho zapsání. Tak jsem si šla na chvíli za paní profesorkou popovídat, a poté, co mi povyprávěla o tom, jak strávila posledních 20 let výukou angličtiny všude možně po světě, mi řekla, ať se k nim klidně přidám, protože budu mít tu "jedinečně českou perspektivu na věc."

Dále jsem si zapsala předmět Pedagogická Psychologie, ve kterém se budeme učit, jak se všechny ty úžasné poznatky z psychologie dají využít ve vzdělávání. Jako součást tohoto předmětu strávíme 24 hodin sledováním a výpomocí ve škole a budeme si psát do deníčku, co si myslíme, že by se dalo vylepšit, aby se toho americké děti naučily ještě víc.

Pak mám ještě zapsané předměty Gramatika ve Španělštině, Psychologie Osobnosti, Comparative & International Education, Teaching Writing a Reading Lab. Všechno to vypadá skvěle a bude to spousta práce. Bohužel se budu muset jednoho předmětu zbavit, protože jsem o 4 kredity překročila svůj limit 18 kreditů a musela bych to platit z vlastní kapsy. Takže teď mám obrovské dilema, který předmět to bude. Zřejmě budu muset zahodit jeden z těch pedagogicky zaměřených předmětů, protože jinak bych tento semestr musela strávit 60 hodin  pozorováním na místní high school, na což bohužel ve svém rozvrhu nemám čas.

Iowské mrazy mě pěkně zaskočily a už v úterý na mě skočily nachlazení a  chřipka, ze kterých se teď pomalu vyhrabávám. Pěkně "po americku" jsem si to nemohla ani vyležet, protože jedu v březnu na 5-denní konferenci, a tudíž nechci zameškat už žádné jiné hodiny, jinak mi za každou absenci půjde závěrečná známka o půl stupně dolů.

Včera jsme měli u Cyruse v bytě s pár přáteli přivítací večeri a ukuchtili jsme si Lasagne. Dneska večer bude mít Cyrus o týden opožděnou oslavu 22 narozenin, takže už nechodím s miminkem.

Zítra budu plánovat, co bych chtěla dělat o jarních a letních prázdninách. Škola nám na jarní prázdniny nabízí možnosti takzvaných "externships," krátkodobých programů, během kterých strávíme pár dnů s některým absolventem Grinnellu a chodíme s ním do práce. Tím si můžeme okouknout, jaká práce by se nám líbíla, a navázat kontakty ve svém oboru. Kromě pár desítek nabídek v USA je tam i několik zahraničních možností, včetně Číny, Thajska a Německa. Bohužel nám škola nemůže uhradit plné cestovné, takže se zřejmě zaměřím na oblast amerického středozápadu. Nebo pojedu navštívit jednu z nejradikálnějších skupin Amišů, která se nachází poblíž Cyrusova rodiště v Ohiu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kde

(Marie, 15. 8. 2014 20:39)

Ahoj, můžu se zeptat kde studuješ nyní? V USA jsi byla 2,5 roku? To jsi neskočila bakalářem?

Chile

(Marie, 16. 4. 2012 8:04)

A komu jak jsi přišla? A pak se zase vrátíš?
Jsi velký dobrodruh, obdivuji tě.

Pedagogika

(Ivča, 30. 1. 2012 0:33)

Tu mezinárodní a srovnávací pedagogiku ti závidím (i když se jí asi zřekneš), možná to jednou budu studovat na magisterským :)