Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem poučená

22. 8. 2009

Škola ještě nezačala a už mě poučili o tolika věcech. Jak si udělat samovyšetření prsu ve sprše, jak říci nadrženému chlapci ne, jak prozradit kamarádům, že jsem lesba...

Celý tento týden a ještě půlku dalšího máme mi noví studenti programy, které nám mají pomoci přežít na Grinnellu ve zdraví. Celkem se to opakuje, protože už jsem hodně věcí slyšela na Phillips Academy. Alespoň mám ale čas seznámit se s ostatníma.

Dneska jsme měli program na téma GLBTQ (gay, lesbien, bisexual, transgender,queer). Přišlo několik homosexuálů a vyprávěli o svém coming out. Na Grinnellu je cca 10 - 20 % lidí spadajících do GLBTQ kategorie, takže nás měli trošku oťukat.

Před dveřma mi visí nástěnka, na které jsou různé články o sexuálním zdraví a je tam také připevněný pytlík plný kondomů, které jsou zdarma. Ve sprše je zase voděodolný plakát o tom, jak si mám prohlédnout a ošahat své tělo. Ptala jsem se, co mají ve sprše kluci, a prý taky něco na ten způsob (tzn. samovyšetření penisu?).  Všechno ty workshopy nasvědčují tomu, že až přijedou amíci, strhne se tady jedna velká nekončící party. Jen to pivo, co škola poskytuje, je prý fakt humus.

Tomu humusu úplně nevěřím, protože zrovna tak na jídlo tu všichni nadávají, a já si připadám jak v ráji (až na ty snídaně). Objevila jsem bar pro vegetariány, kde mají vždycky nějakou dobrou polívku a pak několik jídel, na které mám hned chut se vrhnout. Také je tu salátový bar, o něco vybavěnější než na Phillips Academy, těstovinový koutek, kde si můžu vybrat s čím mi smíchají těstoviny, a spousta dalšího. Bohužel nemůžu v jídelně ani vytáhnout foťák, protože je to prý narušování soukromí studentů. Jednou jsem to zkusila a hned mě hnali. Vždyť jsem fotila jen mrkvičku...

Dneska jdeme tancovat country na místní farmu. Máme všichni povolení  užívat si skupinové tance a hýbat se jak absolutní amatéři. Zřejmě konečně vylezu z Grinnellové bubliny a okusím trochu té pravé Iowy.

To je pro dnešek všechno a dám do fotogalerie fotky mého pokojíčku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář