Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky z Grinnellu

29. 8. 2010

Tak už jsem konečně na Grinnellu. Asi jste to poznali podle toho, že jsem najednou přestala publikovat fotky a odpovídat na emaily. Cítím se úplně zavalená úkoly, ale snad si na to brzy zase zvyknu. Měla jsem tak vydatné prázdniny, že jsem připravená vrhnout se do tohoto moře stresu a nestíhání. Teď už ale dost stěžování - radši se s vámi podělím o několik novinek.Obrazek

 

Německý domeček je super! Je nás 8 a zatím si nelezem na nervy. Bydlím s Glendou, což je strašně svědomitá katolička z Hondurasu. Včera mi vyprávěla, jak její sestřenici někdo prostřelil břicho, když jela po dálnici. Prý je to u nich normální. Glenda chce být doktorka, takže se neustále učí chemii, biologii a fyziku. Máme pro sebe obrovskou místnost a až si uklidím, udělám opět video.

 

Fakt se snažíme mluvit německy, ale vetšinou musíme věty dokončit anglicky, protože nám vypadne slovíčko. Naše dvě Němky, co s námi bydlí, se musí dobře bavit, když nás slyší.

 

Letos si vařím. Mám v jídelně jen jedno jídlo denně, takže jsem si nakoupila spoustu ovesných vloček, těstovin, a rýže. Dělám si snídaně a obědy. S Glendou chodíme na akce, kde je jídlo zadarmo. V pondělí je "německý stůl," ve čtvrtek "španělský stůl," a v pátek "židovská večeře" (tam nám dají i víno). Pokud si trochu opráším francouzštinu, můžu jít konverzovat i k francouzskému stolu a nechat si jídlo proplatit od katedry francouzštiny. To už by asi bylo moc...

 

Letos mám tyto předměty: pokročilou španělštinu, lingvistiku, global development studies, computer science, a wellness.  Bude to nářez. Celý víkend jsem strávila děláním úkolů a zvládla jsem toho jen tři čtvrtiny. Všechno to ale vypadá tak lákavě. Bože, jak ráda já studuju!

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář