Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grinnell je rajská mučírna

26. 9. 2010

Myslím, že jsem ten typ člověka, co je nejšťastnější, když nestíhá. Jak se tomu říká... workoholik? Tenhle týden jsem myslela, že chcípnu, a přesto byl naprosto úžasný.

 

Nejprve jsem se tak zamilovala do testu z informatiky, že jsem nad ním strávila 7 hodin (testy jsou na doma a pracovat na nich můžeme tak dlouho, jak chceme). Mimo jiné jsem nakreslila pomocí kódu tu nejkrásnější kolumbijskou vlajku, která se roztahuje a smršťuje podle toho, v jak velkém okně ji otevřete. Jeden program mi pořád ne a ne fungovat, až jsem to vzdala a poprvé využila magickou větu "There is more to life than computer science." Tuhle větu můžeme využít kdykoli, kdy pracujeme na úkolu déle než 4 hodiny a máme toho už plné zuby. Díky ní máme garantovaných 80 bodů ze 100, ať už jsme zplodili cokoli.

 

Třešnička na dortu přišla v pátek, kdy jsem měla odevzdat esej na téma "Měly by Spojené Státy zdvojnásobit své příspěvky rozvojovým zemím"? Když už byly 4 ráno a pořád mi ještě chyběly 3 stránky textu, přišla jsem zoufalá zpět do německého domečku a Cynthia s Kylem, kteří také ještě studovali, mě namasírovali, nakrmili, a psychicky podpořili. Co bych si bez nich počala? Naštěstí se mi to po hodině spánku v hlavě krásně rozleželo a druhý den jsem to hravě vyplivla na papír.

 

Aby toho nebylo málo, pracuji 20 hodin týdně. 10 hodin z toho je falešná práce (technologická konzultantka = dělání úkolů a občasné doplnění papíru v tiskárně) a zbytek je pravá práce. Mám dvě nové pozice - fotografuji pro školní noviny a upravuji webovou stránku pro Psací centrum. Češtinu teď učím zdarma, protože se mi přihlásila jen jedna žačka a nemohli to otevřít.

 

Nejvíc jsem nadšená z plánování mého výletu k Amišům v Indianě. Povedu to se strašně křesťanským čtvrťákem Kodim a v pátek jsme se poprvé setkali s našimi 8 účastníky. Vypadají akčně a jsou připraveni přežít týden bez mobilů a internetu. Shodou okolností s námi pojede i další Čech, David Reda, takže si amíci alespoň neudělají tak zkreslený obrázek o našem národu. Na těchto výletech totiž bývám opravdu sama sebou, což může hodně lidí šokovat, ne-li znechudit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář